Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję Polityka prywatności

Piece Gazowe

Sortuj
Filtruj
Piec wolnostojący KOZA AB ENYO R na gaz propan
NOWOŚĆ

12 370,00 zł

icon
Piec wolnostojący KOZA AB ENYO R na gaz ziemny
NOWOŚĆ

12 370,00 zł

icon
Piec wolnostojący Koza AB S na gaz propan

11 120,00 zł

icon
Piec wolnostojacy Koza AB S na gaz ziemny
NOWOŚĆ

12 374,00 zł

icon
Wyświetlono: 1 do 4 z 4 (1 stron)

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Darmowa dostawa

Już od 1500zł

Wsparcie techniczne

Jesteśmy dostępni codziennie

Bezpieczne płatności

Przyjazne płatności on-line

Korzystne zakupy

14 dni na zwrot zamówienia

Piece gazowe - w efektywny sposób ogrzeją Twój dom lub mieszkanie

W porównaniu z tradycyjnymi formami ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody piece gazowe stają się coraz bardziej popularne. Dzieje się tak dlatego, że tego typu urządzenia grzewcze są proste w obsłudze oraz nie wymagają składowania opału. Dzięki temu, że na rynku występuje wiele rodzajów kotłów gazowych, każdy może wybrać rozwiązanie umożliwiające dostosowanie ogrzewania do własnych preferencji. Energia cieplna wytwarzana przez piece gazowe, rozprowadzana jest do konkretnych źródeł ciepła. Bardzo często kotły gazowe stanowią doskonałe uzupełnienie odnawialnych źródeł energii, pozyskiwanych przez pompy ciepła. Są wprawdzie droższe od tradycyjnych, ale do wytworzenia tej samej ilości ciepła zużywają mniej gazu.

Piece gazowe kondensacyjne, w porównaniu ze zwykłymi kotłami gazowymi są znacznie efektywniejsze. Wyróżniają się również mniejszą kubaturą, dzięki czemu mogą ogrzewać również mniejsze domy, w których brakuje miejsca na zbudowanie kotłowni. Tradycyjne kotły gazowe wykorzystują energię z płynnego opału. Nie mają możliwości odzyskiwania energii grzewczej ze spalin, dlatego ich efektywność jest znacznie mniejsza. Natomiast kotły kondensacyjne świetnie radzą sobie z odzyskiwaniem energii cieplnej ze spalin, dzięki czemu koszty ogrzewania budynku znacznie maleją. Ciepło wytwarzane w czasie kondensacji pary wodnej służy do ogrzania wody znajdującej się w instalacji centralnego ogrzewania.

Piec gazowy jednofunkcyjny spełnia tylko jedno zadanie polegające na ogrzewaniu czynnika grzewczego w instalacji centralnego ogrzewania. Tego rodzaju piec gazowy nie ogrzeje więc wody użytkowej na potrzeby mieszkańców. Wprawdzie można do niego zamontować dodatkowy zasobnik, który ogrzeje wodę, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Piec gazowy dwufunkcyjny posiada wymiennik przepływowy, dzięki czemu możliwe jest podgrzewanie wody użytkowej. W porównaniu z kotłem jednofunkcyjnym jego użytkowanie jest znacznie tańsze, jednak w budynkach o dużej kubaturze nie jest ono aż tak efektywne.

Kotły z otwartą komorą spalania, nazywane inaczej kotłami atmosferycznymi, z pomieszczenia, w którym zostały zamontowane, pobierają powietrze bogate w tlen, który podtrzymuje proces spalania. Montaż takich tradycyjnych kotłów czy piecyków gazowych wiąże się z koniecznością zabudowy np. nawiewników okiennych, co stanowi dość duże utrudnienie. Montaż kotłów z zamkniętą komorą spalania eliminuje problem nadmiernego wychładzania budynku przez napływające z zewnątrz zimne powietrze. Tego typu urządzenia są bezpieczniejsze od pieców z otwartą komorą , bowiem eliminują ryzyko wydostawania się spalin na zewnątrz. Nawet jeśli piecyk chcemy umieścić w małej łazience nie musimy obawiać się niebezpiecznego zatrucia tlenkiem węgla. Zaletą kotłów z zamkniętą komorą spalania jest również możliwość wykorzystania do odprowadzenia spalin przewodu poprowadzonego w dowolny sposób, niekoniecznie pionowo.

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: