Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie zestrony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AkceptujęPolityka prywatności

Kozy i piece kaflowe

Sortuj
Filtruj
BLANKA 8 kafel czarny
BLANKA/KAFEL/C

15 120,00 zł

BLANKA 8 kafel krem
BLANKA/KAFEL/K

15 120,00 zł

KOZA AB S/2 kafel biały
NOWOŚĆ
KOZA/AB/S/2/KAFEL/BIALA

9 830,00 zł

KOZA AB S/2 kafel czarny
NOWOŚĆ
KOZA/AB/S/2/KAFEL/CZARNA

9 830,00 zł

KOZA AB S/2 kafel krem
NOWOŚĆ
KOZA/AB/S/2/KAFEL/KREM

9 830,00 zł

KOZA AB S/DR kafel biały
KOZA/AB/S/DR/KAFEL/BIALY

8 100,00 zł

KOZA AB S/DR kafel czarny
KOZA/AB/S/DR/KAFEL/CZARNY

8 100,00 zł

KOZA AB S/DR kafel czerwony
KOZA/AB/S/DR/KAFEL/CZERWONY

8 100,00 zł

KOZA AB S/N/DR kafel biały
KOZA/AB/S/N/DR/KAFEL/BIALY

7 780,00 zł

KOZA AB S/N/DR kafel czarny
KOZA/AB/S/N/DR/KAFEL/CZARNY

7 780,00 zł

KOZA AB S/N/DR kafel czerwony
KOZA/AB/S/N/DR/KAFEL/CZERWONY

7 780,00 zł

KOZA AB S/N/O/DR GLASS kafel biały
KOZA/AB/S/N/O/DR/GLASS/KAFEL/BIALY

8 420,00 zł

KOZA AB S/N/O/DR GLASS kafel czarny
KOZA/AB/S/N/O/DR/GLASS/KAFEL/CZARNY

8 420,00 zł

KOZA AB S/N/O/DR GLASS kafel czerwony
KOZA/AB/S/N/O/DR/GLASS/KAFEL/CZERWONY

8 420,00 zł

KOZA AB S/N/O/DR kafel czarny
KOZA/AB/S/N/O/DR/KAFEL/CZARNY

7 830,00 zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 18 (2 stron)

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Darmowa dostawa

Już od 1500zł

Wsparcie techniczne

Jesteśmy dostępni codziennie

Bezpieczne płatności

Przyjazne płatności on-line

Korzystne zakupy

14 dni na zwrot zamówienia

Piece kaflowe - nie tylko ciepło, ale też... smacznie

Piece kaflowe, mimo iż kojarzone są z poprzednią epoką, coraz częściej wracają do łask. Wielu z nas marzy o takiej ozdobie domu, która prócz walorów estetycznych daje też mnóstwo ciepła. Piece kaflowe doskonale więc sprawdzają się zarówno w domach całorocznych, jak i letniskowych. Dzięki swojej budowie zapewniają doskonały komfort cieplny, nagrzewając nie tylko wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu meble oraz sprzęty, ale także samych mieszkańców – ich ubrania i skórę. W tradycyjnym piecu kaflowym, znanym pewnie każdemu z nas, możemy wyróżnić trzy podstawowe elementy- palenisko, masę kumulacyjną i obudowę. Kiedyś tego typu urządzenia grzewcze budowano je warstwowo, dziś każdy element powstaje niezależnie. Dzięki temu można go zaprojektować po swojemu i idealnie dopasować do każdego wnętrza.

Taki piec, wykonywany na specjalne zamówienie może stać się niebanalnym urządzeniem grzewczym, a także piecem kuchennym, zastępującym kuchnię. Kafle ceramiczne, z których wykonywane są piece kaflowe bardzo długo utrzymują ciepło. Po wygaszeniu pieca wieczorem, rano wciąż będzie on ciepły. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż powierzchnia pieca kaflowego wolnostojącego jest bardzo duża, stąd jest on w stanie bardzo szybko nagrzać nawet duże pomieszczenia, a dzięki promieniowaniu cieplnemu o stałym natężeniu temperatura nie podlega dużym wahaniom. Niewątpliwą zaletą pieców kaflowych jest możliwość łączenia ich z różnymi elementami magazynującymi ciepło. Mogą wiec być używane nie tylko do ogrzewania wnętrz, ale także wody czy zasilania instalacji centralnego ogrzewania. Podczas korzystania z pieców kaflowych zachowana jest też odpowiednia wilgotność powietrza. Ciepło wytwarzane przez piec przekazywane jest na drodze emisji, a nie konwekcji, dzięki czemu nie powstają nadmierne ruchy powietrza, a w konsekwencji eliminowany jest kurz, pyłki i alergeny. Piec kaflowy wolnostojący do swego działania nie wykorzystuje prądu, gazu, ani wody. Raz zainstalowany i odpowiednio podpięty do komina, będzie służył przez wiele lat. Nie straszne nam więc przerwy w dostawie mediów.

Piece kaflowe to dla wielu z nas wspomnienie wakacji u babci i zapachu domowego ciasta. Kiedyś prawdziwa, kaflowa kuchnia zawsze była sercem domu, gdzie przygotowywano posiłki, rozmawiano i grzano zziębnięte dłonie. Dziś, w dobie ekologicznego i zdrowego odżywiania kuchnia kaflowa wraca do łask. Wiele osób uważa, że potrawy pieczone czy gotowane na „żywym” ogniu smakowały dużo lepiej, a przede wszystkim były zdrowsze. Oszczędności powstałe z faktu, iż nie musimy przy tym korzystać z prądu ani gazu sprawiają, że kuchnia kaflowa stanowi bardzo ekonomiczny, choć może nieco rustykalny lub zabytkowy system ogrzewania domu. Jednak jej zaletą jest fakt, że służyć nam będzie przez cały rok, nie tylko zimą.

Piec kaflowy jest nie tylko efektywny, ale również bezpieczny. Komora spalania jest zamknięta, przez co nie trzeba się martwić wznieceniem pożaru. Ciepłe, ale nie gorące ściany, minimalizują ryzyka poparzenia, co ma ogromne znaczenie, gdy w domu przebywają ruchliwe i ciekawe świata maluchy. Tego rodzaju sprzęt może z powodzeniem wysuszyć przemokniętą po spacerze odzież czy pranie. Warto też wspomnieć, że piec kaflowy jest rozwiązaniem ekologicznym, gdyż do jego rozpalenia używane jest drewno, a nie węgiel.

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: