Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie zestrony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AkceptujęPolityka prywatności

Kratki do kominka

Sortuj
Filtruj
Anemostat biały fi 100

14,42 zł

Anemostat biały fi 125

17,02 zł

Anemostat biały fi 150

19,65 zł

Anemostat stalowy fi 100
ANEMOSTAT/100/STAL

39,28 zł

Anemostat stalowy fi 125
ANEMOSTAT/125/STAL

45,84 zł

Anemostat stalowy fi 150
ANEMOSTAT/150/STAL

65,01 zł

Czerpnia
CZERPNIA

74,00 zł

Czerpnia fi 100
CZERPNIA VLA-100

57,99 zł

Czerpnia fi 125
CZERPNIA VLA-125

67,99 zł

Czerpnia fi 150
CZERPNIA VLA-150

84,00 zł

Czerpnia fi 160
CZERPNIA VLA-160

81,00 zł

Drzwiczki rewizyjne białe 15x15
Drzwiczki rewizyjne stalowe 15x15
Kratka ABC biała 17x17

123,00 zł

Kratka ABC biała 17x30

154,00 zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 854 (57 stron)

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Darmowa dostawa

Już od 1500zł

Wsparcie techniczne

Jesteśmy dostępni codziennie

Bezpieczne płatności

Przyjazne płatności on-line

Korzystne zakupy

14 dni na zwrot zamówienia

Kratki kominkowe - ważny, choć nie do końca doceniany element każdego kominka

Mimo iż bardzo często kratkom kominkowym nie poświęcamy zbyt dużej uwagi, to jednak należy zdać sobie sprawę, że wbrew pozorom są one bardzo ważne. To właśnie kratki zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz kominka oraz chronią wkład kominkowy przed przegrzaniem. Odpowiednio dobrane mogą również stanowić wspaniały element dekoracyjny. Warto więc zdecydować się na zakup kratki kominkowej, która sprawi, że będziemy mogli cieszyć się ciepłem domowego ogniska, zapewniając sobie przy tym bezpieczeństwo. Przy tym należy również zwrócić uwagę na materiał, z którego dana kratka jest wykonana. Powinien on być trwały i odporny na wysokie temperatury.

Kratki kominkowe wlotowe

Tego rodzaju kratki kominkowe montowane są w dolnej części paleniska. Zadaniem kratek wlotowych jest doprowadzanie odpowiedniej ilości powietrza do paleniska, co ma zapewnić prawidłowy proces spalania.

Wylotowe kratki kominkowe

W przeciwieństwie do kratek wlotowych, montujemy je w górnej części kominka, a dokładnie na otworach wentylacyjnych, tak by je przysłaniały. Zadaniem kratek wylotowych jest odprowadzanie ciepłego powietrza z wnętrza kominka.

Kratki kominkowe dekompresyjne

Tego rodzaju kratki najczęściej montuje się dość wysoko, w miejscu, gdzie kominek osiąga najwyższą temperaturę. Jest to zazwyczaj 40 cm poniżej sufitu. Zadaniem kratek dekompresyjnych jest właśnie zabezpieczanie sufitu przed przegrzaniem, przy jednoczesnym zapobieganiu stratom ciepła. Warto też zastanowić się nad zainstalowaniem kratek dekompresyjnych po dwóch stronach kominka, dzięki czemu zyskamy jeszcze lepszą cyrkulację powietrza.

Kratki kominkowe typu luft i tunel

Jeśli zależy nam na zakupie produktu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również sprawdzi się jako element dekoracyjny, warto zastanowić się nad zakupem kratek luftowych czy też tunelowych. Kratki typu luft osiadają osłonięty wlot powietrza, przez co nie widzimy wnętrza kominka. Dlatego też w celu zapewnienia prawidłowej cyrkulacji, należy odpowiednią ją zamontować. Można to zrobić na dwa sposoby – pod kominkiem, bądź nad nim. Kratki tunelowe posiadają podobne parametry jak te typu luftowego. Różnią się jednak tym, że nie ma w nich ścianki maskującej, umieszczonej z tyłu. Obydwa rodzaje najczęściej montowane są w nowoczesnych kominkach. Jeśli zdecydujemy się na wybór takiego rozwiązania, powinniśmy pamiętać, by przy montażu kratek mających zastąpić kratkę wlotową, zamontować je otworem do góry. Natomiast jeśli zależy nam na stworzeniu kratki wylotowej, otwór powinien być skierowany do dołu.

Kratki kominkowe z żaluzją

Dzięki temu estetycznemu rozwiązaniu możemy w dowolny sposób decydować o tym jaka ilość nagrzanego powietrza przedostanie się do otoczenia. Kratki z żaluzją najczęściej montowane są w nowoczesnych kominkach. Stanowią estetyczną osłonę wylotu ciepłego powietrza w kominku.

Anemostaty

Są to elementy montowane w suficie, będące zwieńczeniem instalacji wentylacyjnej. Zbudowane są z ramki oraz obrotowego talerza, który odpowiada za przepływ powietrza. Działanie anemostatów jest podobne do funkcji, jakie pełnią klasyczne kratki wentylacyjne. Mogą więc odprowadzać powietrze na zewnątrz kominka (anemostaty wywiewne), bądź doprowadzać je do kominka (anemostaty nawiewne). Pełnią również funkcję dekoracyjną oraz stanowią doskonałą izolację akustyczną.

Czerpnie

Stanowią zwieńczenie budowy kominka. Montuje się je na zewnątrz. Ważne więc, by wybrać takie, które są wykonane z materiału odpornego na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Najlepiej więc, wy czerpnie były wykonane z kwasoodpornej stali. Warto również zamontować we wnętrzu czerpnia specjalną siatkę zabezpieczającą, która będzie stanowiła barierę dla owadów i ptactwa. Zapobiegnie tym samym problemom, które pojawią się po ich przedostaniu się do środka.

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: