Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie zestrony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AkceptujęPolityka prywatności

Wkłady kominkowe żeliwne i stalowe

Sortuj
Filtruj
AMELIA 13 EKO
AMELIA/EKO

6 070,00 zł

AMELIA 25
AMELIA/PF

4 890,00 zł

AMELIA 25 DECO
AMELIA/DECO

5 800,00 zł

AMELIA 25 gilotyna

8 120,00 zł

AMELIA 25 lewy

4 933,50 zł

AMELIA 25 lewy / prawy

5 577,50 zł

AMELIA 25 lewy BS

7 072,50 zł

AMELIA 25 lewy BS DECO
NOWOŚĆ
AMELIA/L/BS/DECO

8 040,01 zł

AMELIA 25 lewy BS gilotyna

10 250,00 zł

AMELIA 25 LUX
AMELIA/LUX

4 577,00 zł

AMELIA 25 prawy

4 933,50 zł

AMELIA 25 prawy BS

7 072,50 zł

AMELIA 25 prawy BS DECO
NOWOŚĆ
AMELIA/P/BS/DECO

8 040,01 zł

AMELIA 25 prawy BS gilotyna

10 250,00 zł

AMELIA PW 24 DECO
NOWOŚĆ
AMELIA/PW/24/W/DECO

9 670,00 zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 374 (25 stron)

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Darmowa dostawa

Już od 1500zł

Wsparcie techniczne

Jesteśmy dostępni codziennie

Bezpieczne płatności

Przyjazne płatności on-line

Korzystne zakupy

14 dni na zwrot zamówienia

Wkłady kominkowe - serce każdego kominka

Planując montaż kominka w domu czy mieszkaniu, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj wkładu kominkowego. Jest to bardzo istotne, nie tylko z punktu widzenia konstrukcyjnego, ale również użytkowego. Musimy więc określić jaką nadrzędną funkcję ma spełnić instalowane urządzenie grzewcze oraz jakie są wobec niego nasze oczekiwania. Pod uwagę należy także wziąć lokalizację kominka oraz przestrzeń jaką może on zająć. Gdy już podejmiemy wszystkie ważne decyzje, pozostanie na tylko wybór wkładu kominkowego. A jest w czym wybierać!

Wkład kominkowy to nic innego, jak zamknięte palenisko, które jest wyposażone w przeszklone drzwiczki oraz wylot dymu. Materiały, służące do zbudowania tego urządzenia grzewczego powinny być odporne na wysoką temperaturę. Stąd też wkłady kominkowe bardzo często są wykonywane z żeliwa lub grubszej stali (4 – 6 mm). Dostępne są więc wkłady kominkowe żeliwne i stalowe. Jeśli jednak brakuje nam miejsca, a marzymy o posiadaniu kominka, doskonałym rozwiązaniem może być użycie narożnego wkładu kominkowego, który nie tylko posiada niezwykle estetyczny wygląd, ale przede wszystkim jest niewielkich rozmiarów. Dla osób lubiących obserwować palący się ogień strzałem w dziesiątkę okaże się wkład kominkowy dwustronny lub trójstronny. Jest on przeszklony z kilku stron, dlatego też prócz efektywnego ogrzania każdego pomieszczenia, pełnią funkcję dekoracyjną. Wszyscy przecież doskonale wiemy, że płonący ogień sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe i przytulne oraz zachęca do relaksu.

Zanim podejmiesz wybór dotyczący zakupu wkładu kominkowego

Zanim zdecydujemy się więc na instalację kominka w swoim domu lub mieszkaniu, warto wybrać odpowiedni wkład kominkowy. By to zrobić, powinniśmy zastanowić się, jaką rolę w naszym otoczeniu ma pełnić owo urządzenie grzewcze. Musimy bowiem wiedzieć, czy kominek ma ogrzać całą powierzchnię domu czy mieszkania, czy tylko czasem dogrzać jakieś pomieszczenie. A może chcemy wykorzystać go do ogrzania wody? Warto też zwrócić uwagę na moc urządzenia grzewczego. Powinna ona wynosić od 100 do 150 W, przypadający na jeden metr kwadratowy powierzchni. Trzeba przy tym wziąć również pod uwagę rodzaj izolacji budynku oraz technologię, w jakiej został on zbudowany.

By móc cieszyć się ciepłem domowego ogniska i móc relaksować się, podziwiając palący się płomień, należy również zadbać o wygląd estetyczny wkładu kominkowego. Gdy idealnie dopasujemy go do pomieszczenia, wówczas otrzymamy wspaniały efekt, a urządzenie grzewcze będzie cieszyć nasze oczy przez długi czas. Warto również zwrócić uwagę, by pomieszczenie, w którym ma znaleźć się kominek, miało objętość minimum 4 m3/kW danej mocy cieplnej kominka, ale nie mniejszą niż 30 m3. Musimy również pamiętać, by w kominku nie istniała wziewna wentylacja mechaniczna. By zainstalować kominek musimy posiadać dostęp do przewodu kominowego, którego wymiary i proporcje powinny być idealnie dopasowane do wielkości paleniska, znajdującego się we wkładzie kominkowym.

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: