Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie zestrony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AkceptujęPolityka prywatności

Obudowy

Sortuj
Filtruj
Belka dębowa narożna A/O/W/F
B/135/PROSTA/A/O/W/F

471,50 zł

Belka dębowa narożna M/A

471,50 zł

Belka dębowa narożna Z/E

472,00 zł

Belka dębowa prosta A/F

747,50 zł

Belka dębowa prosta O/W

747,50 zł

Belka frezowana 135° Z/E
B/135/FREZOWANA/ZUZIA/OBR

472,00 zł

NBC 7 z zabudową HOME EASY BOX stalowy - biały
NOWOŚĆ

15 709,00 zł

NBC 7 z zabudową HOME EASY BOX stalowy - czarny
NOWOŚĆ

15 709,00 zł

Obudowa SIERRA do paleniska AQF 02

1 750,00 zł

Rama szlifowana do wkładu AMELIA

1 170,00 zł

Rama szlifowana do wkładu AMELIA gilotyna

1 170,00 zł

Rama szlifowana do wkładu MAJA

970,00 zł

Rama szlifowana do wkładu MAJA gilotyna

970,00 zł

Rama szlifowana do wkładu MAJA Wieża

1 510,00 zł

Rama szlifowana do wkładu MILA Gilotyna

1 210,00 zł

Wyświetlono: 1 do 15 z 77 (6 stron)

Dlaczego warto kupować u nas?

Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb.

Darmowa dostawa

Już od 500zł

Wsparcie techniczne

Jesteśmy dostępni codziennie

Bezpieczne płatności

Przyjazne płatności on-line

Korzystne zakupy

14 dni na zwrot zamówienia

Obudowy kominkowe – doskonały sposób na aranżację wnętrza i ciepło w Twoim domu

Obudowy kominkowe pozwalają w efektowny sposób dopasować urządzenie grzewcze do każdego wnętrza. Dzięki nim możemy ukryć pewne mankamenty i niedoskonałości oraz efektywnie zabezpieczyć powierzchnię wokół kominka. Jednak stworzenie idealne efektu wizualnego to nie jedyna zaleta obudowy kominkowej.

Warto bowiem podkreślić, że to właśnie tego typu akcesoria grzewcze wpływają na sposób emitowania ciepła przez kominek. Jeśli urządzenie ma ogrzać mniejszą powierzchnię, wówczas wykorzystywane są obudowy izolacyjne – pomiędzy ścianą a wkładem kominkowym. Taki zabieg w efektywny sposób minimalizuje przepływ ciepła oraz chroni przed oparzeniem, co jest szczególnie ważne, gdy w domu przebywają małe dzieci.

Przy większych powierzchniach stosowane są obudowy kominkowe, które akumulują ciepło. Pozwala to przez długi czas utrzymać ciepło w pomieszczeniu. Nie sprawdzi się natomiast w przypadku ogrzewania powietrznego, w którym obudowa nie powinna się nagrzewać. Podobnie sytuacja ma się w przypadku wkładów z płaszczem wodnym. Tzw. ciepła obudowa kominkowa będzie doskonałym rozwiązaniem, gdy zależy nam na ogrzaniu konkretnego pomieszczenia, bądź chcemy, by urządzenie oddawało ciepło do otoczenia jeszcze po jego wygaszeniu.

Obudowę kominkową możemy wykonać samodzielnie. Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, warto zlecić to zadanie profesjonalistom, bądź skorzystać z możliwości zakupu gotowego produktu. Ostatnia opcja doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy nie posiadamy zdolności budowlanych, a zależy nam na czasie. Zaletą gotowej obudowy kominkowej z pewnością jest też jej cena oraz szybki i niesprawiający problemów montaż. Na rynku istnieje ogromny wybór tego typu akcesoriów kominkowy, co pozwoli nam dostosować każde urządzenie grzewcze do naszych indywidualnych potrzeb.

Wybierając rodzaj obudowy kominkowej, powinniśmy wziąć pod uwagę typ urządzenia grzewczego oraz funkcję, jako ma ono spełniać. Z pewnością funkcjonalna, a przy tym również estetyczna będzie obudowa wykonana z kamienia, cegły czy kafli.

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: