Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie zestrony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

AkceptujęPolityka prywatności

Wszystkie wpisy, 14.06.2024 r.

Rodzaje wkładów kominkowych i ich zastosowanie w praktyce

Współczesne technologie pozwalają na duży wybór urządzeń grzewczych, które można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wkłady kominkowe mogą być powietrzne, gazowe, z płaszczem wodnym oraz modułowe.

Oprócz funkcji typowo użytkowej kominki stanowią także dekoracyjny element wyposażenia wnętrz. Jaka jest specyfika działania poszczególnych modeli, zalety i możliwości ich zastosowania? O tym dowiesz się z naszego artykułu. Przeczytaj!

Wkłady powietrzne do kominka

Działają one na zasadzie ogrzewania powietrza w pomieszczeniu poprzez promieniowanie ciepła oraz konwekcję. Wkłady powietrzne do kominka są proste w montażu i obsłudze, a także stosunkowo tanie w eksploatacji. Obudowy są wykonane z wysokiej klasy stali lub żeliwa, a fronty wyposażone w ceramikę żaroodporną wytrzymującą temperaturę do kilkuset stopni Celsjusza. Do wyboru są modele zróżnicowane pod względem kształtów, rozmiarów, mocy grzewczej, współczynnika efektywności energetycznej EEI, możliwości rekuperacji i stylistyki.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym

Urządzenia stanowią przykład innowacyjnego rozwiązania, łączącego funkcję tradycyjnego pieca z nowoczesną technologią oraz nietuzinkowym wzornictwem. Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym mają dwie ściany: wewnętrzną i zewnętrzną, pomiędzy którymi przestrzeń wypełnia się cieczą. Oprócz funkcji typowo grzewczej może bowiem przekazywać wytworzone ciepło do instalacji centralnego ogrzewania. Korpusy i fronty wykonane przy pomocy nowoczesnych maszyn numerycznych CNC są odporne na działanie wysokich temperatur. Tego typu piece świetnie sprawdza się w mniejszych domach i mogą stanowić uzupełnienie instalacji C.O.

Wkłady gazowe do kominka

To sprawdzone urządzenia, które łączą w sobie estetykę tradycyjnych kominków z wygodą użytkowania błękitnego i stosunkowo taniego paliwa. Brak pyłów i popiołów sprawia, że wkłady gazowe do kominka są łatwe i komfortowe w obsłudze. Specjalnie zaprojektowane palniki zapewniają realistyczną wizję ognia jak w prawdziwym kominku opalanym drewnem. Hermetycznie zamknięte komory spalania dają najwyższy stopień bezpieczeństwa. Przy jakichkolwiek problemach z drożnością przewodów powietrzno-spalinowych lub dopływu gazu kominki są automatycznie wyłączane.

Kominki modułowe

To innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na dowolne kształtowanie wyglądu i funkcjonalności urządzenia. Kompaktowe elementy konstrukcyjne umożliwiają łatwy montaż i demontaż poszczególnych elementów, co daje szerokie możliwości aranżacyjne. Kominki modułowe mogą być wyposażone w różne rodzaje wkładów, w tym powietrzne, z płaszczem wodnym oraz gazowe. Dzięki temu można dostosować piecyk do indywidualnych potrzeb oraz stylu wnętrza.

Sklep Kominki.eu - szeroki wybór wkładów kominkowych w atrakcyjnych cenach

Wybór odpowiedniego urządzenia ma kluczowe znaczenie dla komfortu użytkowania oraz efektywności ogrzewania. Wkłady kominkowe znajdujące się w naszej ofercie to różnorodne rozwiązania, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu każdy może cieszyć się ciepłem domowego ogniska, dostosowanym do jego stylu życia i preferencji.

Następny artykuł: Piec żeliwny wolnostojący czy z podajnikiem - co wybrać?

Kategorie bloga

Popularne wpisy

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: