Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję Polityka prywatności

Wszystkie wpisy, 08.07.2021 r.

Co to jest biokominek?

Biokominek to urządzenie dekoracyjne i grzewcze z żywym ogniem, pracujące na bioetanole. Przedrostek „bio” wskazuje na to, że taki kominek jest ekologicznie czystym: paliwo dla niego produkuje się z surowca roślinnego i podczas spalania nie emituje żadnych substancji szkodliwych.

Jeszcze jedną ważną zaletą biokominków jest praca bez dymu i sadzy. To pozwala na stosowanie takich współczesnych urządzeń we wszystkich pomieszczeniach, w tym w mieszkaniach i instytucjach publicznych.

Z czego składa się biokominek?

"Sercem" każdego biokominka jest instalacja grzewcza lub palnik, wykonany ze stali nierdzewnej. Tam wlewa się bioetanol i tutaj on jest spalany, co daje piękny, równy, jasny płomień bez dymu i iskier. Blok grzewczy można oprawić paleniskiem ochronno-dekoracyjnym, jeśli to zostało podano na rysunku modelu. Biokominki wbudowane w pionową powierzchnię zakładają obecność takiej obudowy jako elementu odpowiedzialnego za izolację termiczną i bezpieczeństwo. A w modelach stołowych, podłogowych i naściennych on ma przede wszystkim charakter estetyczny, zamieniając standardowy wkład w niepowtarzalny projekt designerski.


Co to jest biokominek?


Ogień płonący w biokominku można podziwiać godzinami.

Pierwsze minuty jego języki mogą być błękitnego koloru. Ale generalnie jest to ten sam płomień, jak w ognisku lub klasycznym kominku, tylko bez dymu i sadzy. Oprócz tego, konstrukcję biokominka można uzupełnić o ekran ochronny z hartowanego szkła ognioodpornego. A w jakości elementów dekoracyjnych mogą być drewienka ceramiczne, naturalne i kolorowe kamienie o błyszczącej lub matowej powierzchni, kute kratki i inne akcesoria.

Jak pracuje biokominek?

Zgodnie z zasadą działania biokominki można porównać do zwykłego palnika spirytusowego: opary bioetanolu palą się, tworząc jasny równy ogień. Dzięki specjalnym dodatkom zawartym w biopaliwach w minimalnych ilościach ogień ma naturalny pomarańczowy kolor. Aby dostosować intensywność, ręczny wkład jest zaopatrzony w przepustnicę, która otwiera się i zamyka metalowym pogrzebaczem. Trudniejszą konstrukcję mają palniki automatyczne i półautomatyczne, które pozwalają kontrolować płomień zdalnie, tzn. za pomocą pilota zdalnego sterowania. Czas pracy każdego biokominka bez "tankowania" zależy od objętości pojemnika: kiedy bioetanol się kończy - ogień po prostu gaśnie.


Co to jest biokominek?


Zalety biokominków

  • Ekologiczność. Produkcja bioetanolu, stosowanego w biokominkach, opiera się na odnawialnych źródłach energii i nie szkodzi środowisku. W procesie spalenia to paliwo emituje wyłącznie opar i minimalną dawkę węglowca - żadnego dymu, spalania, sadzy.
  • Uniwersalność. Prosta i "czysta" zasada pracy pozwala montaż biokominków w każdym pomieszczeniu bez uzyskania specjalnych zezwoleń, wzmacniania konstrukcji budowlanych i instalowania skomplikowanej komunikacji: okapów, kominów itp. Potrzebujesz tylko dostać urządzenie z paczki, zatankować je biopaliwem, skorzystać ze specjalnego zapalnika - i nowe palenisko już cieszy wszystkich swoim pięknym płomieniem.

Ważną zaletą biokominków jest prosty i szybki montaż.

W przeciwieństwie do drewnianych, gazowych i innych, urządzenia mobilne na biopaliwie można wykorzystywać we wszelkich pomieszczeniach, w tym w mieszkaniach.

  • Bezpieczeństwo. Niezawodna konstrukcja biokominków eliminuje możliwość pożaru. Bezpieczność gwarantują uszczelnione szwy instalacji grzewczej, izolacja termiczna korpusu, ochronna osłona przeciwpożarowa. Dzięki najnowszym rozwiązaniom inżynieryjnym wyjście ognia na zewnątrz wkładu niemożliwe nawet w razie przypadkowego przewrócenia się biokominka.
  • Prosta obsługa. Tankowanie i rozpalenie biokominka, dostosowanie intensywności płomienia lub całkowite gaszenie go - wszystkie te działania wykonują się dość prosto i nie potrzebują specjalnych umiejętności. Dbanie o urządzenie jest nie mniej proste: wystarczy od czasu do czasu wycierać kurz wilgotną szmatką.
  • Estetyka i styl. W swoim pięknie i naturalności płomień biokominka w niczym nie ustępuje ogniu w klasycznym kominku ściennym. Ale w przeciwieństwie do ostatniego, nowoczesne urządzenia zapewniają nieograniczoną przestrzeń do eksperymentów designerskich. Ozdobą wnętrza mogą być modele o najbardziej nietypowych kształtach i rozmiarach, wyprodukowane z dowolnych materiałów i w dowolnym stylu.

Co to jest biokominek?

Rodzaje biokominków

Razem z różnorodnością metod sterowania (ręczna, półautomatyczna i automatyczna) biokominki mają liczne odmiany konstrukcyjne. Mobilne urządzenia dają pełną swobodę w kwestii ich lokalizacji, i taka "wszechstronność przestrzenna" pozwala projektantom proponować wszystkie nowe rozwiązania:

Biokominek może być umieszczony w dowolnym miejscu pomieszczenia

Biorąc pod uwagę to, że urządzenie nie jest przywiązane do komina, można go montować nie tylko w dowolnym miejscu, lecz także przenosić w razie potrzeby.

  • Stołowe - najbardziej kompaktowe opcje, zwane mini-biokominkami. Jednak małe rozmiary nie stały się wąskimi granicami dla twórczości: design stołowych biokominków bywa bardzo nieoczekiwanym.
  • Podłogowe - najbardziej zróżnicowana stylistycznie i konstruktywnie kategoria. Portale narożne i ścienne, statyczne i przenośne opcje wyspowe – do każdego wnętrza dostosujemy odpowiedni model.
  • Naścienne - umocowane na powierzchni pionowej paleniska są niby ognistymi obrazami lub półkami. Wymiary biokominków naściennych są zwykle kompaktowe i nie przekraczają jednego metra.
  • Wbudowane - paleniska o różnych konfiguracjach: prostokątne, wykończeniowe, przelotowe i narożne. Montaż takich urządzeń wymaga pewnego wysiłku, ale wynik zawsze jest tego wart!

Co to jest biokominek?

Żywy ogień - uniwersalny element wystroju!

Możesz zamontować urządzenie dekoracyjne nie tylko w pomieszczeniach. Szeroka gama modelowa zapewnia wybór palenisk na balkony i tarasy, do terenów zewnętrznych i małej architektury. Szeroki wachlarz rozwiązań projektowych, kształtów, kolorów i faktur biokominków pozwala znaleźć idealny model do różnych stylów dekoracji mieszkań, biur, barów i restauracji:


Co to jest biokominek?

Kominki ekologiczne pozwalają zrealizować nawet bardzo śmiałe pomysły

Na przykład, wbudowane modele mogą być zamontowane nie tylko w ścianie lub przegrodzie, ale nawet w kolumnie, podłodze, meblach.

  • Designerskie i autorskie kierunki. Modern i art deco, boho i shabby chic, steampunk i pop art, eklektyczna fuzja często wymagają asymetrycznych rysunków i głębokiej znajomości technik dekoracyjnych, aby precyzyjnie przekazać kreatywne pomysły.
  • Współczesna i konstruktywna estetyka. Wysoka jakość materiałów i wykonania wygodnie odcieni surowe wnętrza w stylu minimalizmu, hi-tech oraz współczesnym, modne lofty i skandynawskie apartamenty.
  • Luksus historyczny i pałacowy. Dzieła z gatunku baroku i rokoka, empire i gotyku to umiejętne rzeźbienie w marmurze i drewnie, wykwintne ręcznie kucie, które podkreślają bogactwo i odpowiadają wszystkim kanonom pożądanej epoki.
  • Tradycyjne i etniczne motywy. Wielostronny styl country pozwala przekazać ducha każdego kraju na świecie w projektowaniu paleniska: od rustykalnych i holenderskich pieców po egzotyczne piece w Maroku, Egipcie i Chinach.


Co to jest biokominek?

Produkcja biokominków na indywidualne zamówienie pozwala zrealizować najśmielsze pomysły i niestandardowe rozwiązania!

Następny artykuł: Jak prawidłowo wybrać piec kominkowy?

Kategorie bloga

Popularne wpisy

Newsletter

Otrzymuj najlepsze oferty, informacje o aktualnych promocjach i zniżki - bezpośrednio na Twój e-mail

Zapisz się do newslettera wpisując swój adres e-mail: